Robotyzacja i automatyzacja

Robotyzacja i automatyzacja. Spawsystem przyspieszy Twoją produkcję jesteśmy specjalistami w automatyzacji i robotyzacji produkcji, mamy bardzo duże doświadczenie przy automatyzacji procesów spawalniczych. Nasza kadra bardzo dobrze zna systemy zrobotyzowane firmy FANUC. Spawanie automatyczne od ręcznego wyróżnia zwiększona kontrola nad prawidłowością wykonania spawów, co skutkuje powstawaniem dobrej jakości spoin o wysokim stopniu powtarzalności. Kolejną zaletą rozwiązania zrobotyzowanego jest optymalizacja zużycia materiałów spawalniczych, co przynosi korzyści ekonomiczne. Zrobotyzowane spawanie umożliwia znaczną redukcję niekorzystnego wpływu warunków środowiskowych (wysokiej temperatury, szkodliwego pyłu i dymu) na organizm człowieka w trakcie realizacji procesu.


Specjalizujemy się w systemach firmy FANUC. jEST TO globalny lider technologii CNC oraz robotyki, który od ponad 6 dekad oferuje producentom na całym świecie niezawodne sterowanie CNC, lasery, roboty przemysłowe oraz wysokowy­dajne obrabiarki: Robodrill, Robocut, Robonano oraz Roboshot. Wieloletnie prace w obszarze badań i rozwoju produktów spra­wiają, że maszyny opuszczające fabryki japońskiego producenta są coraz szybsze, coraz bardziej precyzyjne i funkcjonalne, a w efekcie jeszcze lepiej dostosowane do potrzeb dynamicznie rozwijającego się sektora produkcji przemysłowej. W globalnym przemyśle pracuje ponad 25 mln produktów marki FANUC.

Wartym podkreślenia jest również fakt, że roboty spawalnicze stanowią antidotum na deficyt fachowców z dziedziny spawalnictwa na rynku pracy. Oczywiście należy pamiętać, że zastosowanie zautomatyzowanego spawania ma sens w przypadku, gdy chodzi o produkcję seryjną. Praktycznie każdy z wiodących producentów i integratorów systemów zrobotyzowanych ma w swoim portfolio produkty przeznaczone do zautomatyzowanego spawania. Rozważania na temat zrobotyzowanego przemysłu należy zacząć od przedstawienia typowych zastosowań robotów w przemyśle oraz wskazania podstawowych zalet wynikających z zastosowania robotów do wykonywania poszczególnych czynności.