O nas

9105078589_202719

Inżynierowie spawalnicy z Kostrzyna z licencją na nauczanie

Oficjalnie w 2009 roku, nieoficjalnie 9 lat wcześniej

Spawsystem to firma, powstała w 2009 roku z inicjatywy dwóch inżynierów spawalników – Piotra Matkowskiego i Przemysława Jakubca. Jednak w szeroko pojętej branży spawalniczej działamy z sukcesami już od roku 2000. Po tylu latach pracy doczekaliśmy się otrzymania uprawnień TUV Rheinland i uprawnień Instytutu Spawalniczego do prowadzenia nauki spawania. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Kostrzynie nad Odrą w woj. Lubuskim.

Po otrzymaniu tytułu inżyniera, prawdziwą wiedze o spawaniu oraz naukę spawania zdobyliśmy poprzez pracę w znanych kostrzyńskich firmach, TELESKOP oraz MONTEL, będących liderami na liście branżowych firm w regionie. Cały czas nadzorujemy bardzo odpowiedzialną produkcję, przede wszystkim dźwigów jezdnych, dźwigów kratownicowych, chwytaków kontenerowych, i innych konstrukcji spawanych dla firm LIEBHERR, FAUN, KALMAR, GROVE, DEMAG. Dzięki doświadczeniu zdobytemu w tej części naszej działalności, mamy większy zasób wiedzy do przekazania w naszym ośrodku szkolenia spawaczy.

Nasze specjalizacje i nauka przyszłych spawaczy

Specjalizujemy się szczególnie w spawaniu stali wysokowytrzymałych ulepszonych cieplnie (S690QL, S770QL, S890QL, S960QL, S1100QL). Nasze zaangażowanie oraz kwalifikacje poparte niewątpliwie bogatym specjalistycznym doświadczeniem czyni z nas sumiennych wykonawców zleceń.

Będąc branżowymi specjalistami wciąż inwestujemy w nowe rozwiązania technologiczne, które mają na celu usprawnienia procesu realizacji zleceń. Pracujemy na maszynach wiodących rynkowych producentów w oparciu o szereg programów komputerowych, które technologicznie rozszerzają nasze uprawnienia spawalnicze. Nasi zleceniodawcy muszą mieć pewność, iż nawiązali współpracę z firmą ceniącą sobie jakościowo najlepsze rozwiązania technologiczne.

Do prowadzenia szkoleń spawaczy i egzaminów dla spawaczy posiadamy uprawnienia z ramienia TUV Rheinland oraz uprawnienia z ramienia Instytutu Spawalnictwa. Współpracujemy z wykwalifikowanymi wykładowcami i instruktorami, co gwarantuje rzetelność przekazywanej wiedzy w naszym ośrodku szkolenia spawaczy. Skuteczność przeprowadzonych szkoleń potwierdzi liczna grupa kursantów, którzy pozytywnie przedłużyli uprawnienia spawalnicze czy rozszerzyli podstawowe uprawnienia spawalnicze.


Ponadto posiadamy certyfikowany system zarządzania jakością według ISO 9001 oraz spawalniczy system jakości wg EN ISO 3834-2.